Taeyeon ve Baekhyun Çifti Hakkında 11 Şey

1
Soru: Taeyeon ve Baekhyun’un ilişkisi ne zaman başladı?
Cevap: 2011 yılında tanıştılar. Baekhyun’un SM’e katıldığı dönemdi ve o dönemde arkadaşlıkları başladı. Geçen yıl birbirlerinden hoşlanmaya başladılar ve ilişkileri Şubat’ta başladı.

2
Soru: Birbirlerinde ne buluyorlar?
Cevap: Baekhyun stajyer olduğu dönemden beri Taeyeon hayranıydı. Baekhyun, EXO üyeleri arasından Taeyeon’un en fazla dikkatini çeken üyeydi. Şirin görünümü ve azimli oluşunu sevmişti. Baekhyun sabahın erken saatlerine kadar çalışırken Taeyeon da ona göz kulak olurdu.

3
Soru: Aralarındaki benzerlikler nedir?
Cevap: Baekhyun sadece 7 stajyer olarak kalmıştı. 7 yıl boyunca stajyer olarak kalan EXO-K’yin lideri Suho’yla karşılaştırıldığında çok erken çıkış yapmıştı ve bu onu çok stresse sokuyordu. Kendini öteki üyelerle karşılaştırdığında çok eksiği olduğunu fark etmişti. Taeyeon Baekhyun’un mentoru (öğretmeni/danışamanı) oldu. Baekhyun Taeyeon’a sırtını dayadı, Taeyeon da onu destekledi.

4
Soru: Birbirleri için kullandıkları lakaplar var mı?
Cevap: Birbirlerine “Taengkoong” diyorlar. Taeyeon’un lakabı “Taengoo” ve Baekhyun’un ki de “Baekoong”, onlar da bu iki ismi birleştirdi. Taeyeon Baekhyun’a “Bae-kyeon”, “Bae-keong”, ve “Bae-koong” diyor. Baekhyun da Taeyeon’a “Taengoo-ah” ya da “Taeyeon-ah” diyor. Kendi aralarında resmi konuşmuyorlar.

5
Soru: Neden bazı fanlar ilişkileri olduğundan şüpheleniyordu?
Cevap: Söylentiler çift olduklarını gösteren şeylerle başladı. Benzer bileklik, telefon, kulaklık ve gözlüklere sahipler. Aynı markaları kullanıyolar. Instagram’a bile benzer fotoğraflar ekliyorlar.

6
Soru: Çok fazla fiziksel temasta bulunuyorlar mı?
Cevap: 2012 SMTOWN konserinin sonunda Taeyeon Baekhyun’uhn kulağına fısıldadı. Geçen yıl Incheon Hallyu Konserinde Taeyeon Baekhyun’u sırtından dürttü. Geçen yıl EXO yıl sonu törenlerinde ödül kazandığında Baekhyun’un başına hafifçe vurdu. Ancak o sıralar ilişkileri yoktu. Birbirlerinden hoşlanıyorlardı fakat hala sunbae ve hoobaelerdi sadece.

7
Soru: “Taengkoongberimachi” ilişkileri olduğunun kanıtı mıydı?
Cevap: Ocak ayında Taeyeon Instagram’da üzerinde kendi yüzünün bulunduğu “taengkoongberimachi” yazan bir starbucks kupası paylaştı. Fanlar bunun birbirleri için kullandıkları lakaplara bir gönderme olduğunu düşündü.

8
Soru: Genelde ne zaman buluşuyorlar?
Cevap: Genelde gün ışımadan hemen önce buluşuyorlar. Ayın 5’inde Dispatch tarafından ilk kez yakalandıkları gün, Taeyeon gece saat 2 civarında Baekhyun’un kaldığı evin yakına gitti. Fanlar o saatlerde evlerine gitmiş oluyordu. Onlar da bu vakti buluşmak için kullandı.

9
Soru: Çok sık görüşecek vakit bulabiliyorlar mı?
Cevap: Geçen ay 5 kez buluştular. İkisi de hem Kore hem de diğer ülkelerde çok fazla programa sahip. Yoğun programlarına rağmen buluşmalarının keyfini çıkarıyorlar. Kore’de oldukları zaman, programları bittikten sonra buluşuyorlar. Yurtdışından döndüklerinde daha erken buluşup daha fazla vakit geçiyorlar.

10
Soru: Genelde nerede buluşuyorlar?
Cevap: Genelde Taeyeon’un arabasında. (Benz SL 55AMG) Taeyeon arabasıyla direkt Baekhyun’un kaldığı yere gidiyor. Sonra bir otoparka gidiyorlar. Taeyeon’un arabasının üstü açılabiliyor. Etrafta çok fazla insan olmadığı zaman arabanın üstünü açıp temiz hava alıyorlar.

11
Soru: Neden onlara kafelerde rastlayan görgü tanıkları yok.
Cevap: 10-20 yaşları arasında Taeyeon ve Baekhyun’u tanımayan hiçkimse yok. Dışarı çıktıklarından arabadan hiç ayrılmıyorlar. Arabayla sürekli hareket halinde olduklarından da belirli bir buluşma noktaları yok. Programları boş olduğunda sadece arabayla dolaşıp sohbet ediyorlar.

Kaynak: Naver via NETIZ9N
Çeviren: Ezgi

ÇN: Arkadaşlar, Taeyeon ve Baekhyun için mutlu olmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok. Bunu yapamayacak olanların da saygı duyacağını umut ediyorum.

12 thoughts on “Taeyeon ve Baekhyun Çifti Hakkında 11 Şey

 1. Sonunda bu çifti çok beğeniyordum beraber olmalarını çoookkk istedim sonunda oldular BaekYeon sizi hep destekleyeceğim

 2. ben ilişklerine saygı duyuyorum ama bence kendisinden 3 yaş büyük biriyle çıkmamalıydı.ewt onlara karışamam ama çok üüzüldüm bunu duyunca nezamndır arştırıyorum busayfayı bulup yazdıklarınzı okuduğumda biraz sevindim açığa kavuştu herşey ama her zamn ki gibi bu ilişkiyi hiç desteklemiycem zaten snsd den bitek yoona yı seviyorum neyse iyi günler emekleriniz için çok teşekkürler kafamdaki sorulara cevap buldunuz sağolun..

  • Aralarında çok bir yaş farkı yok bir kere.Yani Korelilere göre biraz var ama 10 yaştan falan bahsetmiyoruz.Üstelik isminden de amacının ne olduğu anlaşılıyor.Buranın adı Girls Generation Turkey. Sone değilsen de gelebilirsin evet ama bu şekilde ve böyle ayrımcı bir yorum yazarak değil.

 3. snsdden unnim taeyeon ve hyoyeon ikisini sewiyorum oppamda luhan sehun baekhyun ve kai bu ilişkinin olmamasını isterdim ama birbirlerini gerçektende sewiyolarsa karışamam bana sadece kıskanmak düşer bazı sitelerde sm nin zoruyla bu ilişkinin olduğunu söylüyolar şu an neye inancağımı şaşırıyorum kaç aydır araştırıyorum.

  • Bizce de birbirlerini seviyorlarsa bize laf düşmez, düşmemeli. Özel hayatlarına saygı duymalıyız. 🙂 İnternette çok fazla dedikodu, aslı astarı olmayan yazılar ve bilgi kirliliği dönmekte. Ne kadar araştırsanız da bu o yazıları yazan insanların kişisel fikrinden, tahminlerinden öteye geçmeyecek. Biz kızların kendi ağızlarından çıkan sözlere veya resmi açıklamalara inanmayı tercih ediyoruz. Size de bunu tavsiye ederiz. Kızların kendi ağızlarından çıkan laflara veya resmi açıklamalara kulak asın sadece. 🙂

 4. yazan kişi çok fazla ayrıntıya inmiş birbirlerine verdikleri adlardan buluştuklarına kadar bu kadar bilgiye nereden ulaşmış bir bilginiz var mı

 5. Peki BaekYeol falan sadece fan kuruntusu mu ? Grupta kimse gay değil dimi ? Açıkçası BaekYeol destekçisi değilim tamam arkadaşça çok tatlı gözüküyorlar ama arkadaşça işte. Fanlara göre grupta herkes gay be yether ya

   • Kız sadece onların ayrıldığını ve üzüldüğünü belirtmiş.Bunda gıcıklık ile ilgili bir şey yok .Ve bu sayfanın adı GİRL’S GENERATİON TURKEY ve o da bir Sone’sa ve sevgili olmalarını destekliyorsa bence onun kararına karşı çıkarak sen hem gıcıklık ediyorsun ve hem de bariz bir şekilde kıskanıyorsun.Baekhyun Taeyeon’u sevmişse sende eğer Baekhyun’un fanıysan Baekhyun’un kararına saygı duymalısın.Snsd bias grubum ve 8 yılım geçti.Ve en sevdiğim grubun en sevdiğim üyesi Taeyeon.Ben bile 8 yılımın geçmesine rağmen Taeyeon Baek ile çıkıyor diye saygı duydum.Bu yaptığın ”OPPACILIK”oluyor ve sadece sunu soyleyeceğim .Bir insanın fanıysan onun sectiği seylere göre sev.BaekHyun Taeyeon’u sevdi .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s