[ÖZET HABER 15-16-17-181015] Taeyeon’un Bu Haftaki “I” Performansları ve Birincilikleri

Girls’ Generation lideri Taeyeon, geçtiğimiz haftalarda çıkardığı ilk solo albümünden “I” şarkısıyla müzik programlarını kasıp kavurmaya devam ediyor. İşte karşınızda son dört günün özeti:

(151014 Show Champion performansı ve birinciliği haberine  de bu yazıya tıklayarak ulaşa bilirsiniz.)

151015 Taeyeon M!Countdown’daki “I” Performansı ve Birinciliği

Taeyeon, 15 Ekim’deki M!Countdown’da çıkış şarkısı olan “I”ı performansını sergiledi. Taeyeon’un “10,929” skorla ulaşmış olduğu birinciliği, müzik programları tarihindeki en yüksek üçüncü skor olmuştur. İlk iki skor Girls’ Generation’ın “Lion Heart” performansına aittir.

Taeyeon’nun zaferi, şimdiye kadar ki sürdürdüğü comeback promosyonlarının çıtasını yükseltmiştir. Zaten mini albümü tüm Güney Kore müzik listelerinde ilk çıktığı günden itibaren birinci sıraya yerleşmişti.


151016 Taeyeon KBS Music Bank Özel’deki “I” Performansı ve Birinciliği

16 Ekim’de Taeyeon, the Incheon Airport Sky Festival’i için “Music Bank Özel” programında performansını sergiledi. Sanatçı, solo çıkış şarkısı olan “I”ı, hem festivaldeki seyirciler hem de ekran başındaki izleyiciler için söyledi. Taeyeon ayrıca “U R” şarkısından bir kesit söyledi ve “Music Bank” sunucularına röportaj verdi.

Programın sonunda ise Taeyeon’a, bu haftanın “Music Bank” K-Chart birincisi olarak ödülü takdim edildi. Bu zaferi, “Show Shampion” ve “M! Countdown”ı takiben üçüncü birinciliği oldu.


151017 Taeyeon’un MBC Show! Music Core’daki “I” Performansı

17 Ekim’de Taeyeon solo çıkış şarkısı “I” için Show! Music Core programıyla ekranların karşısındaydı. Taeyeon’un yoğun programıya çakıştığından dolayı bu performansı geçen hafta çekildi. Taeyeon, rapçi Troy’dan Kanto ile birlikte seyirciler içn bir kez daha sergilediği performansıyla programın kapanışını yaptı.

Taeyeon SBS “Inkigayo”nun 18 Ekim bölümü itbariyle promosyonlarının ikinci haftasına girmiş olacak.


151018 Taeyeon’un SBS Inkigayo’daki “I” Performansı ve Birinciliği

18 Ekim’de SBS Inkigayo’da Taeyeon, solo çıkış albümü ve şarkısı promosyonlarının bir parçası olarak “I” performansını sergiledi. Programın ortalarında, geçtiğimiz günlerde comeback yapmış olan Super Junior’dan Kyuhyun, Taeyeon’la performansından hemen önce kısa bir röportaj yaptı. Ayrıca Taeyeon, programın sonunda bu haftaki Inkigayo’nun birincisi olarak ilan edilerek “I” solosuyla  dördüncü ödülünü  kapmış oldu.

“I” performansı, birincilik anları ve röportaj videolarını aşağıda bulabilirsiniz:

151015 M! Countdown: 

151016 KBS Music Bank:

151017 MBC Show! Music Core:

151018 SBS Inkigayo:

Kaynak: Soshified, Mnet (K-Pop)@YouTube.comSkpb K-Music Live@YouTube.com 2, 수원막걸리@YouTube.com 1수원막걸리@YouTube.com 2, MBCkpop@YouTube.com, 수원막걸리@YouTube.com 1SBSMusic1@YouTube.comSBSMusic2@YouTube.com

Haberlerin Orjinalleri: Faramir@soshified, moonrise31@soshified,  bhost909@soshified,

Düzenleyen: Pelin

Çeviri: Pelin

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s