[2017 Mart] Yoona – Allure Korea Röportajı

yoona

 

“Yoona’nın Gerçek Görüntüsü”

Bir idolken, oyuncu olarak yeni bir hayata başlayan Yoona Crocs markası için model olarak seçildi. İyimser bir enerjiyle dolup taşan Yoona’ya “Yoona gibi” olmanın ne anlama geldiğini sorduk.

MBC’nin “The King Love” dizisi ile ilk kez tarihi bir dizide rol alıyor olacaksın.
– Goryeo Hanedanlığı’ndan Han Eunsan isimli bir karakteri canlandırıyorum. Bu benim ilk tarihi dizim olduğundan dört gözle bekliyorum.

İlk tarihi dizi girişimin olduğu için biraz korkuyor da olmalısın.
-Şu an canlandırdığım karakter Eunsan’dansa The K2 “Anna” benim için daha büyük bir iddiaydı. Anna şimdiye dek canlandırdığım tüm karakterlerden tamamen farklıydı. Anna’dan sonra kabul edeceğim tüm o zorlu işler daha kolay gelecektir. Artık keyfini çıkarabildiğim sürece iddialardan korkmuyorum.

Canlandırdığın karakterler yelpazesi Confidential Assignment filmindeki Park Minyoung, The K2’daki Anna ve The King Loves’daki Eunsan ile daha da genişledi. Peki bunlardan hangisi gerçek Yoona’ya daha çok benziyor?
-Bu 3 karakterin de benim kişiliğime benzer yönleri var ama canlandırması en rahat olanı Confidential Assignment Minyoung’du. Günlük hayattaki normal konuşma tonumu ve hareketlerimi daha çok kullanabiliyordum.

İyimser ve ışık saçan bir enerjiyle dolup taşıyorsun. Böylece “Vitamin İnsan” olarak anılıyorsun. Bu pozitif enerjiyi sürdürmenin sırrı nedir?
-Olabilidiğinde kendimi eğlendirmeyi deniyorum ve dinlendiğim zamanlarda özgür olmaya çalışıyorum. Ne yapıyor olursanız olun eğer onu yaparken eğlenebiliyorsanız daha çok güler, daha çok pozitif düşünceye sahip olursunuz.

Im Yoona’nın gerçek yüzü bu mu yani? Bu “Yoona gibi” yanını devam ettirmek için ne yapıyorsun?
-Halka sergilediğim yanım da benim gerçek yüzüm. Bu yüzden, mükemmel olmayı isteme gibi düşüncelerim vardı. Ama bu durumun iyi olduğu zamanlar da var, yorucu olduğu zamanlar da. Daha rahat bir kalbe sahip olmak için çok uğraşıyorum.

Ayakkabı markası Crocs için modellik yaptığını duyduk.
-Genelde setteyken ya da bir programım varken Crocs ürünlerini giymekten zevk alıyorum, özellikle sevimli olanlarından. Ayrıca kendini rahatça ifade edebilme, çevredeki kötü bakışların ve düşüncelerin üstesinden gelebilme ile ilgili olan o “Olduğun Gibi Gel” kampanyalarını da seviyorum. Bunu kendimde de hissettiğim zamanlar oldu, ben de bu deneyimleri başkalarıyla da paylaşmak istiyorum.

Sahnede ya da ekranda, havaalanında ya da nerede olursa olsun; moda stilinle tüm dikkati üzerine çekiyorsun. Aradığın stil tam olark ne?
-En önemlisi kendine yakışan kıyafetleri bilmek ve fark edebilmek. Bir bütün görünümü verebilen basit parçaları seviyorum ben. Bu bahar, güzel ve parlak renklerle daha rahat ve günlük görünmeyi planlıyorum.

Kaynak: Allure Korea
Eng Trans: Sonexstella@twitter
Çeviri: Gülsüm

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s